24 Hours of Spa Francorchamps by RGPL

Jak střídat jezdce

Základem je mít na svém herním ovladači přiřazeny tlačítka či klávesy k potřebným ovládacím funkcím. Celkem pro tuto činnost je potřeba mít nastaveno 7 funkcí. Ale v praxi jich tolik potřebovat nebudete. Vše si vysvětlíme. Takže jako první si nastavte tyto funkce ve hře (nastavení -> ovládání):

Driver Hot Swap / Prepinani pilotu behem hry -> Umožňuje předat řízení vozidla vybranému spolujezdci během jízdy. Toto tlačítko ale nebudete potřebovat během závodů.
Passenger Select / Vyber spolujezdce -> Toto tlačítko je velmi důležité. Díky tomu si označíte jezdce, kterého budete v boxech střídat. Jak funguje si vysvětlíme v další části.
LCD Mode / LCD Mod -> Přepíná menu v HUDu.
LCD Up / LCD Nahoru -> Přesouvá výběr položky v HUD menu směrem nahoru.
LCD Down / LCD Dolu -> Přesouvá výběr položky v HUD menu směrem dolů.
LCD Increase / LCD Zvysit -> Mění hodnotu položky v HUD menu, zvyšuje hodnotu.
LCD Decrease / LCD Snizit -> Mění hodnotu položky v HUD menu, snižuje hodnotu.

 

CZ-foto-01

 

Pokud tedy máme nastavené ovládání, můžeme přejít ke střídání pilotů. Nejprve si musíte s kolegy ve své posádce domluvit kdo koho bude střídat a kdy. Nejlepší je se domluvit přes program TeamSpeak. Můžete se tak domlouvat s kolegy přímo během závodu. Ale to už je trochu jiné téma. Pro ilustraci jak střídat jezdce nám pomohli jezdci Karel Němec a Jakub Rojek.

 

CZ-foto-02

 

První věc, která je důležitá je kdo pojede s vozem a kdo bude čekat v boxech na střídání. Ten kdo pojede s vozem (tedy bude startovat závod) se na server přihlásí jako normální pilot (spectate / pozorovat -> off / vypnuto). Ten který bude čekat v boxech na vystřídání se na server přihlásí jako spectator (spectate / pozorovat -> on / zapnuto). Viz. foto.

 

CZ-foto-03

 

Takže na serveru jsou momentálně 2 jezdci. Jeden bude s vozem a druhý bude na serveru jako spectator (není napsaný v tabulce jezdců a nemá ani vůz). V našem případě na serveru je Jakub Rojek a jako spectator je Karel Němec. Jakub je na trati a jede svůj stint. Karel si nejdříve nahraje jeho nastavení vozu, ale jelikož je připojen jako spectator, obvyklé „nahrát“ by nemělo účinek, setup si musí přiřadit kliknutím na „přiřadit“ hned vedle, pak si v tabulce jezdců vybere Jakuba, kterého bude střídat. Kurzorem myší si klikne na jeho jméno. Pak zmáčkne tlačítko Passenger Select / Vyber spolujezdce. V chatu se objeví: You are now riding with: Jakub Rojek. A poslední věc kterou musí udělat je ta, že vpravo dole klikne na tlačítko RACE / ZÁVOD.

Poz.: Je taky možnost kliknout přímo na tlačítko RACE / ZÁVOD, vybrat si pak svého jezdce a zmáčknout tlačítko Passenger Select / Vyber spolujezdce. Ale doporučuji použít první variantu.

 

CZ-foto-04
CZ-foto-05

 

A pilotovi který zrovna řídí vůz a někdo k němu nasedne se objeví stejná hláška, jen s tím rozdílem že tam nebude jeho jméno ale jméno jezdce který si k němu sedl. V našem případě se Jakubovi objeví hláška: Karel Nemec is now riding with you.

 

CZ-foto-06

 

Může se stát že si dotyčný splete vůz a chce z vozu vystoupit. Použije k tomu stejné tlačítko které použil pro nasednutí do vozu. V našem případě se Jakubovi objeví hláška: Karel Nemec is no longer riding with you. A v chatu se objeví: You are no longer riding with: Jakub Rojek.

 

CZ-foto-07

 

Pokud jste si vybrali správný vůz se správným jezdcem, tak pro vás práce skončila. Musíte ovšem pořád sedět ve voze, nesmíte být v menu! Teď musí střídání jezdců nastavit pilot, který sedí ve voze. V HUD menu si musí najet do sekce Pit Menu. Může se tam dostat 2 způsoby. Buď si zavolá boxy nebo si to nalistuje tlačítky, které jsme si nastavili. Je to obrazovka, kde si můžete během jízdy nastavit kolik paliva vám mají natankovat v boxu, vyměnit nebo nechat stejné pneumatiky, změnit nastavení přítlaku křídel, atd. Je tam položka DRIVER / PILOT. Na tuto položku se pomocí ovládání HUD menu přesuňte.

 

CZ-foto-08

 

Pokud se na tuto položku nemůžete dostat, je to proto, že se k vám kolega nepřipojil. Pokud ale vše proběhlo tak jak mělo tak v položce DRIVER / PILOT změníte jméno jezdce, který do tohoto vozu usedne. V našem případě se jezdec Jakub Rojek změní na Karel Němec.

 

CZ-foto-09

 

A toho je vše. Teď už máte vše nastavené pro střídání pilotů. Jediné co už zbývá je aby pilot zajel do boxu na svoje stání. Jakmile to uděláte, tak se vám kromě času tankování, výměny či opravy poškození objeví i odpočet, kdy ztratíte kontrolu nad vozem a kdy ho získá váš kolega. Tlačítko ESC můžete dát až váš kolega převezme kontrolu nad řízením vozu a vyjede z boxu! Jinak ztratíte vůz a závod pro vás skončil.

 

CZ-foto-10

 

Pilot který vystoupil z vozu se stane spectatorem a naopak kolega, který čekal v boxech se stane klasickým jezdcem se svým jménem. Vystřídaný pilot pak opustí server aby zbytečně nezatěžoval server. A až bude čas na střídání, musí se přihlásit na server jako spectator.

Doporučuji si vše pečlivě a několikrát vyzkoušet. Není to nic složitého. Ale jakmile uděláte někde chybu, může se stát, že ztratíte vůz a závod pro vás skončil.

INFORMACE O ZÁVODĚ

ZÁVOD
Mod: 
Studio 397 GT3 Packs
Trať: Spa Francorchamps
Délka závodu: 24 hodin
Zrychlení času: 1x
Datum: 18. července 2020
Kvalifikace: 09:00
Warm-Up: 09:45
Čas startu: 10:00
Časové pásmo: UTC/GMT +02:00
Název serveru: RGPL Endurance
Heslo: rgpl


POČASÍ
Reálné počasí: předpověď

LIVE TIMING

RaceView

liveracers2

RGPL League

PŘIHLÁŠENÍ

mrc2 citb2
MY RACING CAREER
QUALITY HOSTING & TS3